MHK Dubnica nad Váhom – HK Spišská Nová Ves 6:2 (1:1, 3:1, 2:0)

29.11.2017 07:15

Góly: 12. Jakúbek, 22. Habšuda (Kútny), 24. Kanaet (Trenčan, Kútny), 35. Rehák (Ďurkech, Nemček), 50. J. Švec (Ďuriš), 52. Hegyi – 8. Gurčík (Giľák), 29. Vantroba (Nagy). Strely: 44:31. Vylúčenia: 7:6 na 2 min., navyše Giľák 10 min. OT za nešportové správanie, Berák 10 min. OT za napadnutie hlavy a krku, Kyčák a Kanaet 5 + DKZ za pästný súboj, hrubosť. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 1:1. Rozhodovali: Píšťanský – Drblík, Durmis. Diváci: 583.

Dubnica nad Váhom: Hiadlovský – Bobček, De. Rehák, Habšuda, L. Ďurkech, E. Švec, Burzala, Vladimirov, D. Trenčan – Jakúbek, Ďuriš, Berák – Kluka, Hegyi, Nemček – Jakubík, Kanaet, Kútny – Briestenský, J. Švec, Špankovič.

Spišská Nová Ves: Pajpach (od 25. Hudáček) – Vantroba, Forrai, Gurčík, Bdžoch, Kyčák, D. Šterbák, Krmenčík – M. Olejník, M. Nagy, Findura – Giľák, Uhrík, Lesňák – Koky, Štrauch, Chmeľ – Bednarčík, Halász.

Súhrn zaslal klub MHK Dubnica
V úvodných minútach zápasu sa obe mužstva hľadali, a tak sme sa vážnejšej šance dočkali až v 9. minúte a hneď skončila v sieti. Zmätok pred brankárom Hiadlovskym počas presilovky Dubnice dokázali hostia využiť a ujali sa vedenia. Po nedorozumení obrany Spišskej však Jakúbek veľmi rýchlo vyrovnal.

Z 2. tretiny neubehli ešte ani dve minúty, keď Habšuda prekvapil strelou od modrej brankára Pajpacha tak, že puk skončil v sieti. Domáci boli po tomto góle ešte aktívnejší. Najskôr Nemček trafil iba konštrukciu brány, aby o chvíľu na to Kanaet zvýšil už na 3:1. Spišská potrebovala nový impulz a rozhodla sa pre zmenu stráži. Pajpacha v bráne nahradil Hudáček. V 29. minúte Vantroba znížil na 3:2, keď od modrej prepálil všetko. Dvojgólový náskok vrátil domácim v početnej výhode Rehák.

Aj záverečné dejstvo bolo v réžii domácich, ktorý boli technickejší ako Spišská a možno aj z toho dôvodu sme boli svedkami množstva faulov zo strany hosťujúceho mužstva. Tie zároveň sprevádzalo aj niekoľko chybných verdiktov hlavného rozhodcu. Dubničania svoju prevahu ale aj napriek tomu dokázali uplatniť na ľade a brankár Hudáček v priebehu chvíle vyťahoval puk zo svojej brány hneď dvakrát. Po jednoznačnom priebehu Dubnica vyhrala zápas 6:2.