DEŇ PAVLA DEMITRU

29.11.2016 05:23

Dnes sa uskutočnila na ZŠ s MŠ Pavla Demitru spomienková slávnosť pri nedožitých 42. narodenín Pavla Demitru a súčasne udelenia čestného názvu školy  ZŠ s MŠ Pavla Demitru. Deti oslalvovali športovými súťažami v basketbale a prehadzovanej a súperom im boli žiaci družobnej ZŠ Trávníky Otrokovice.

Úvodnej slávnosti sa zúčastnili predstavitelia mesta Dubnica nad Váhom - primátor Ing. J. Gašparík, poslanec R. Žáček, riaditeľka ZŠ Trávníky Mgr. J. Včeřová, prezident SZĽH Ing. M. Kohút sprevádzaný R. Pukalovičom a samozrejme členovia rodiny P. Demitru jeho manželka Mária a otec Pavol, ktorý navštívil školu prvý krát.

Slávnosť otvoril riaditeľ školy Mgr. Brunovský a postupne odovzdal slovo všetkým hosťom. Prezident SZĽH odovzdal fotografiu Pavla Demitru ako dar SZĽH do siene slávy Pavla Demitru na ZŠ s MŠ Pavla Demitru. Slávnosť ukončil slávnostný basketbalový rozskok, ktorý vhodila Majka Demitrová. Po skončení slávnosti zamierila na besedu s deťmi o novej knihe ktorú vydala: PRÍBEHY Z TRDELNÍKOVA.

Prezident SZĽH navštívil za prítomnosti primátora aj mestký zimný štadión, kde si prehliadli šatne, strojovňu aj ľadovú pochu a prebehli neformálne rozhovory.

Viac fotografií najdete po kliknutí sem