Dubnica oslavuje titul, Melichárek úrovňou milo prekvapený (hokejportal.net)

27.03.2017 18:14

V minulej sezóne ich seniorské mužstvo neexistovalo. Teraz Dubnica nad Váhom oslavuje víťazstvo v druhej lige a tiež postup do vyššej súťaže.

 

Pre Jána Pardavého je to prvý úspech v jeho začínajúcej sa kariére trénera. „Celkové víťazstvo je krásne, ale prvotným cieľom bolo získať postup do prvej ligy. Ten sme mali istý už pred samotným finále a tak bol trochu problém s motiváciou hráčov. Povedal  som im však, aby mysleli na to, že víťazstvo v akejkoľvek lige má svoju cenu,“ uviedol Pardavý, podľa ktorého sa vo finále stretli dva najkvalitnejšie tímy.

Rozhodujúci tretí zápas finálovej série sa hral na neutrálnom ľade v Liptovskom Mikuláši. Dubničania ho vyhrali 7:6. Počas celého zápasu viedli a ešte osem minút pred koncom bol stav 6:3. Hrajúci tréner Humenného Richard Šechný sa však vtedy rozhodol odvolať brankára (neskôr sa do bránky ešte na krátky úsek hry vrátil) a jeho tím sa dotiahol na rozdiel jediného gólu. Za stavu 6:5 pridal v čase 59:09 siedmy gól Dubnice do prázdnej bránky Róbert Brandis, pričom Humenné sa potom ešte raz dotiahlo na rozdiel jediného gólu. Vtedy však do konca zostávali už len štyri sekundy.

„Bol to dobrý zápas. Zaspali sme však úvod a potom sme sa vlastne až do konca snažili doťahovať náskok súpera. Odvolať brankára osem minút pred koncom, to sa tak často nevidí... Škoda inkasovaného gólu do prázdnej bránky. Mohlo to byť ešte napínavejšie, ak by sa hralo predĺženie,“ povedal útočník Humenného Filip Vaško. Aj zdolaný finalista získal právo štartu v prvej lige, kam sa Humenné vráti po ročnej prestávke. „Našou prioritou bol postup a to sme splnili. Už v semifinále proti HC Bratislava sa hral dobrý hokej, ale Dubnica bola ešte o niečo lepšia. Finále malo svoje grády,“ dodal Vaško, ktorý pred príchodom do Humenného pôsobil v kazašskom Pavlodare.

Vo finále druhej ligy nastúpili viaceré známe mená. Na jednej strane Richard Šechný, Peter Klouda, Juraj Faith, Jaroslav Kmiť, na tej opačnej Tibor Melichárek, Braňo Jánoš, Juraj Kuric a Peter Trokan.  

Melichárek si chcel podľa vlastných slov v drese Dubnice nad Váhom opäť užiť radosť z hokeja. „Ja som do ligy naskočil až začiatkom februára. Všetci súperi hrali s neskutočným elánom a nasadením. Milo ma to prekvapilo. Humenné však bolo ešte o jeden level vyššie. Finálové zápasy jednoznačne presahovali úroveň druhej ligy. Úspešnú sezónu sme chceli zavŕšiť víťazstvom v poslednom zápase,“ povedal Melichárek, ktorý ešte nerozmýšľal nad tým, či bude za Dubnicu nad Váhom hrať aj v nasledujúcej sezóne.

Foto: MHK Humenné

Pridaj sa k našim fanúšikom na facebooku a dostávaj vždy čerstvé info s vôňou ľadu!

Rubrika: Slovensko