Dubnica s novou trénerskou dvojicou a ruským obrancom so skúsenosťami z KHL

28.01.2018 21:36

Nováčik St. Nicolaus 1. hokejovej ligy z Dubnice nad Váhom sa rozhodol tesne pred koncom základnej časti vymeniť doterajšiu trénerskú dvojicu. Romana Stantiena a Branislava Jánoša vystriedali ešte pred 41. kolom súťaže Ján Vodila a Miroslav Ihnačák, ktorí odštartovali túto sezónu na michalovskej lavičke, no v priebehu októbra na Zemplíne skončili. Dubnica avizuje takisto príchod ruského obrancu. Dvadsaťsedemročný Ion-Georgi Kostev odohral vo svojej kariére dokonca aj 84 zápasov v KHL, väčšinov však pôsobil v ruskej lige VHL. Počas januára sa do rodného mesta vrátil takisto 36-ročný harcovník Róbert Krajči.

Dubnica sa síce po nelichotivom decembri, v ktorom vyhrala iba tri zápasy, v novom roku pozviechala, trénerská dvojica Stantien, Jánoš si s Dubnicou už však play-off nezahrá. Dubnica je momentálne na piatom mieste a najpravdepodobnejšie na ňom už aj ostane a vo štvrťfinále zrejme narazí na Topoľčany. Nové trénerskou duo Ihnačák, Vodila bude mať veľmi krátky čas na to, aby mužstvo pripravilo na najdôležitejšiu časť sezóny podľa svojich predstáv.

Do tímu ešte počas januára pribudol aj dubnický rodák Róbert Krajči, ktorý už stihol za Dubnicu odohrať 4 stretnutie. Krajči sa vrátil do materského klubu po dlhých osemnástich rokoch, počas ktorých pôsobil najmä v Žiline, s ktorou získal aj svoj jediný extraligový titul. Okúsil aj zahraničný chlebíček v Poľsku, Česku, Kazachstane, no stále sa vracial do Žiliny. Posledné dva roky odohral v rumunskom klube Dunarea Galati.

Ruský zadák Ion-Georgi Kostev odohral v druhej najprestížnejšej súťaži na svete 84 zápasov v drese Nižnekamska, ale naposledy pred piatimi rokmi. Prevažnú čast svojej kariéry strávil v ruskej najvyššej lige VHL, kde vystriedal už sedem klubov. V tejto sezóne hrával za Sputnik Nižnij Tagil a ročník 2017/2018 by mal dohrať v druhej najvyššej lige na Slovensku za Dubnicu nad Váhom.

Foto: NOAM PHOTO


Novinky