HC Osmos Bratislava – MHK Dubnica nad Váhom 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

30.09.2018 08:58

Góly: 1. Macek (Kristín), 3. Kútny (Kanaet, Jakubík), 26. Kristín (Macek, Jakubík). Strely: 32:59: Vylúčenia: 6:7 na 2 min., navyše Lantoš 10 min. OT za nešportové správanie a Brodek 10 min. OT za vrazenie na mantinel. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Purgat – Jurčiak, Nosek. Diváci: 212.

HC Bratislava: Němec – Kuzmín, Valjent, Ficel, Juriga, Pavešic, Hřebíček, Vidovič, Guoth – Klučiar, Kalináč, Danišovský – Musliu, Prokop, Šalka – Mikolášek, Mlynčár, Ondris – Smolka, Bednarič, Brodek.

Dubnica nad Váhom:  Gibl – Jarábek, Brňák, Serkin, Rehák, Hohl, Hlaváček, Kozachuk, Vladimirov – Macek, Lantoš, Kristín – Trenčan, Ďuriš, Kokavec – Kanaet, Jakubík, Kútny – Vakhrameev, Medek.

Dopisovateľ: Matej Čalfa, HC Osmos Bratislava
Domáci do zápasu nevstúpili dobre. Už po 16 – tich sekundách sa presadil Macek a dostal hostí do vedenia.  V druhej minúte kapituloval Němec po druhýkrát,  keď sa za hostí presadil Kútny a bolo 0:2.  Šancu na nápravu dostali domáci pri presilovej hre, keď za napadnutie pykal Dubničan Hlaváček, no gól nepadol.  V siedmej minúte sa na ľade prvýkrát priostrilo za hrubosť, keď hlavní rozhodcovia vylúčili Brodeka na domácej a Serkina na hosťujúcej strane. Hokejisti oboch tímov tak mali na ľade viac priestoru, no červené svetlo sa nerozsvietilo ani za jedným z gólmanov. Nervy na uzde si o pár minút neudržal Michal Šálka a za seknutie dal hosťom možnosť zvýšiť náskok. Nestalo sa.  V 13. minúte sa na trestnej lavici ocitli za držanie hokejky Dubnický Lantoš, Kokavec  a z domácej strany Pavešic. Hráči sa teda viac venovali nehokejovým záležitostiam,  čo podstatne poznačilo prvé dejstvo, ktoré sa skončilo víťazstvom hostí. V závere prvej tretiny inkasoval hosťujúci Lantoš osobný trest. Za jeho udelenie počastoval hlavného rozhodcu  nie príliš vybranými slovami. Toto extempóre uzavrelo prvú dvadsať minútovku.

V úvodných minútach druhej tretiny  Dubničania zavarili domácim,  no Němec nekapituloval. Hra mala spád a minimum prerušení. Prvý hvizd arbitra  prišiel v čase 25:39 ,  opäť sa presadili hostia, konkrétne  Kristín a bolo 0:3. S bratislavským Osmosom to nevyzeralo dobre.  V 29. minúte však pre domácich svitla nádej , keď za napadnutie sedel na trestnej lavici Medek.  No gól domáci nie a nie streliť. Navyše  Brodek za narazenie dostal 2+10 minút. Bratislavský pokus o zvrat teda dostal výrazné trhliny. Ďalšia šanca pre domácich  dorazila v 36. minúte, za seknutie si trest odpykal Hlaváček.  Presilová hra sa prevažne odohrávala v útočnom pásme domácich,  no bez gólového zakončenia. Bratislava teda ani po štyridsiatich minútach strelecky neodkliala svätyňu hostí.

V tretej časti hry sa domáci snažili nepriaznivý výsledok zvrátiť. Dubničania však umne bránili stredné pásmo a Bratislavčania mali problém vytvoriť si žiadúci tlak. Pôsobili bezzubo, hoci sa snažili.  Ich strely nenašli svoj cieľ v podobe gólu.  Bratislavčania tak nezvládli oba domáce zápasy a dnes si nepripísali ani bod.

Tibor Melichárek, asistent trénera MHK Dubnica nad Váhom: „Dnes sme dosiahli ideálny výsledok na ľade ťažkého súpera. Rozhodol začiatok zápasu z dobrého nástupu smer strelili dva góly. Mužstvo dodržiavalo taktiku, vďaka tomu sme súpera držali na dištanc a zápas doviedli do úspešného konca.“

Jaroslav Obšut, asistent trénera HC Osmos Bratislava: „Celkovo bola Dubnica lepšia celý zápas, nemôžeme si doma dovoliť prehrávať 0:2 za prvých päť minút. Proti takému mužstvu sa to potom  ťažko dobieha, naša hra musí byť úplne iná“.