HC Topoľčany – MHK Dubnica nad Váhom 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

03.02.2018 16:59

Góly: 37. Podstavek (Nemček), 54. Klenko (Hudec, Hudec) – 12. Mihalík (Berák, Trška), 17. Ďuriš (Rehák, Kokavec), 33. Kútny (Berák), 47. Kanaet (Krajči, Bobček). Strely: 31:42. Vylúčenia: 4:12 na 2 min., navyše Presilovky: 0:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Valach – Tvrdoň, Hanko. Diváci: 1267.

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Šiška, Malý, Bystričan, Grman, Španko, Kohút – Nemček, Uhnák, Podstavek – Pekarčík, Laššo, Pätoprstý – König, Novák, Tábi – J. Hudec, Klenko, F. Hudec.

Dubnica nad Váhom: Trelc – Bobček, Rehák, Kostev, Habšuda, Burzala, Švec, Trška, Lee – Krajči, Ďuriš, Kokavec – Berák, Kanaet, Kútny – Briestenský, Hegyi, Trenčan – Kluka, Mihalík, Jakubík.

Hostia boli od úvodu lepším mužstvom, viac sa tlačili dopredu a boli agresívnejší. Domáci hokejisti nestačili na lepšie pripravených hostí a tí sa v 12. minúte aj ujali vedenia, keď skóre zápasu otvoril odchovanec topoľčianskeho hokeja v drese hostí Jozef „Kikino“ Mihalík – 0:1. Domácich inkasovaný gól nenakopol a boli to hostia, ktorí Ďurišom potrestali vylúčenie domáceho hráča gólom na 0:2. Následne krátku presilovku päť na tri hrali domáci, šancu si nevypracovali a skoro aj inkasovali, keď Halo zachránil betónom po strele Kútneho.

V druhej časti hry sa hostia v podstate bránili stále v oslabení až do 30. minúty. Topoľčany nevyužili takmer minútu a pol presilovku päť na tri, keď Malý trafil žŕdku a Podstavek pred prázdnou bránkou nenamieril presnejšie. V 32. minúte hostia zatlačili domácich, spustili kolotoč a Kútny pretlačil puk až za Hala – 0:3. Najkrajšia akcia domácich prišla v 37. minúte, kedy počas vlastného oslabenia vysunul Nemček Podstavka, ktorý obišiel obrancu hostí a svoj nájazd rutinérsky zakončil – 1:3.

V záverečnej tretine si hostia držali pohodlný náskok a domácich do šancí nepúšťali. V 47. minúte dokonca Kanaet prešiel cez troch hráčov domácich a svoj nájazd zakončil gólovo – 1:4. Iskierku nádeje pre domácich ešte v 54. minúte vykresal Klenko, ktorý tečoval puk pred brankárom hostí. V závere hrali domáci aj do tretice presilovku päť na tri. Tá trvala takmer celé dve minúty, ale miesto zdramatizovaniu zápasu sa domáci hráči utápali v nekonečných prihrávkach v útočnej tretine, než by poriadnou strelou ohrozili brankára hostí.