HK Dukla Ingema Michalovce – MHK Dubnica nad Váhom 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

21.10.2018 13:44

 

Góly: 11. Linet (Safaraleyev, Róth), 29. Chalupa (Banovský, Cútt), 44. Safaraleyev (Hopkovič, Linet) – 9. Serkin (Rehák, Kanaet), 24. Kútny (Hohl, Jakubík). Strely: 46:22. Vylúčenia: 7:7 na 2 min., navyše Mašlonka 10 min. OT za vrazenie na mantinel, Kokavec 10 min. OT za nešportové správanie sa a Mašlonka DKZ za nešportové správanie sa.  Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák – Gavalier, Ordzovenský. Diváci: 1426.

Michalovce: Trenčan – Korenko, Kolba, Hančák, Valečko, Hopkovič, Novický, Balko, Mesaroš – Gavrik, Piatak, Mašlonka – Cútt, Chalupa, Banovský – Safaraleyev, Linet, Róth – Pulščák, Toma, Hamráček.

Dubnica nad Váhom: Pajpach – Brňák, Jarábek, Rehák, Serkin, Vladimirov, Hohl, Kozačuk – Kristín, Lantoš, Macek – Kokavec, Ďuriš, Trenčan – Kútny, Jakubík, Kanaet – Vakhrameev, Medek, Plavecký.

Dopisovateľ: Peter Brendza, novinyzemplina.sk
Domáci začali drvivým tlakom, ktorým súpera prakticky na celé tri minúty prišpendlili do jeho pásma. Gól sa im ale nedoparilo streliť, za čo pykali. V deviatej minúte Serkin nahadzoval puk na bránu a ten skončil za chrbtom bezmocného Trenčana – 0:1. Domáca odpoveď ale prišla expresne rýchlo. Postaral sa o ňu najproduktívnejší hráč Dukly Jakub Linet, ktorý efektne vyrovnal na 1:1. Nasledovali šance na oboch stranách, obaja brankári ale držali svoje tímy nad vodou.  

Skóre sa menilo až v druhej tretine. V 24. minúte si nakorčuľoval do michalovského pásma Vladimír Kútny, ktorý poslal Dubnicu po druhýkrát v stretnutí do vedenia. To trvalo iba štyri minúty. Predtým mohli hostia definitívne zlomiť zápas na svoju stranu, z presilovky ale nevyťažili nič, za čo takisto pykali. Po krásnej spolupráci druhej lajny vyrovnal na 2:2 Samuel Chalupa. Vyrovnaný stav ostal až do konca druhej tretiny hoci nemusel, keď v záverečných sekundách sa rútil sám na Trenčana Vladimír Lantoš, ktorého ale michalovský golman vychytal.

Chlieb sa lámal v záverečnej tretine. Po vyrovnaných prvých minútach udrela opäť tretia michalovská lajna, keď na 3:2 skóroval v 44. minúte Igor Safaraleyev. Hoci následne si obe družstvá vypracovali niekoľko šancí a hostia sa v záverečných sekundách odhodlali aj k power-play, gól ruského útočníka bol nakoniec víťazný a hráči Dukly tak dali parádny darček k narodeninám asistentovi trénera Richardovi Šechnému.

zdroj: https://stnliga.hockeyslovakia.sk/sk/article/vysledky-12-kola