HK Dukla Ingema Michalovce – MHK Dubnica nad Váhom 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

21.01.2018 10:49

Góly: 1. Solomonchak (Cútt, Banovský), 37. Toma (Balko), 40. Cútt (Valečko, Banovský), 57. Meliško – 11. Hegyi (Kanaet, Burzala)Strely: 41:28. Vylúčenia: 3:3. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák – Homola, Janiga. Diváci: 1650.

Michalovce: Trenčan – Hančák, Valečko, Korenko, Kolba, Meliško, Rusina, Balko, Dolgoš – Banovský, Cútt, Solomonchak – Jokeľ, Piatak, Halás – Hamráček, Linet, Brezniak – Toma, Mesaroš.

Dubnica nad Váhom: Kutej – Rehák De., Bobček, Ďurkech, Habšuda, Burzala, Švec, Trška – Kluka, Ďuriš, Berák – Kokavec, Mihalík, Krajči R. – Kútny, Hegyi, Kanaet – Trenčan, Špankovič, Briestenský.

Dopisovateľ: Peter Brendza, www.novinyzemplina.sk
Michalovská Dukla, ktorá nastúpila opäť bez najproduktívnejšieho hráča Františka Poliačka, mala parádny štart do zápasu, keď už v prvom striedaní otvorila skóre. V 58. sekunde nabil Cútt ideálne Solomončakovi a ten prekonal Kuteja. Strelený gól ale akoby Michalovčanov uškodil, keďže tí sa následne ťažko dostávali do tempa. Trest prišiel v jedenástej minúte, kedy Trenčana prekonal Dominik Hegyi.

Aj v druhej tretine sa hral zaujímavý hokej, čistých šancí ale veľa diváci nevideli. Michalovčania naďalej dobíjali bránu hosťujúceho tímu a nakoniec sa im opäť podarilo dostať sa do vedenia, keď v 37. minúte zužitkoval výbornú robotu štvrtého útoku Lukáš Toma. To ešte nebolo z michalovskej strany v druhej tretine všetko. Nesmierne dôležitý gól totiž dosiahla Dukla aj v záverečných sekundách tejto časti, keď Radovan Cútt v presilovke osem sekúnd pred koncom upravil na 3:1.

Dukla vedomá si náskoku v tretej tretine už netlačila tak na pílu. Aj napriek tomu mohli jej hráči viackrát poistiť svoj náskok, nakoniec sa to ale podarilo až Jakubovi Meliškovi, ktorý tri minúty pred koncom počas power-play gólom cez celé klzisko stanovil konečný rezultát na 4:1.