MHK Dubnica nad Váhom – HC Osmos Bratislava 3:4pp (0:0, 3:1, 0:2, 0:1)

02.01.2018 02:21

Góly25. Jakubík (Habšuda, Briestenský), 26. Kokavec (Jakubík), 27. Jakubík (Jakúbek, Kokavec) – 23. Klučiar (Šalka, Halama), 51. Mlynčár (Brodek, Černý), 56. Klučiar (Halama, Šalka), 62. Valjent (Šalka, Roth). Strely: 43:37. Vylúčenia: 4:2 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Krist – Tvrdoň, Drblík. Diváci: 601.

Dubnica nad Váhom: Hiadlovský – Bobček, Rehák, Habšuda, Ďurkech, Trška, Burzala – Jakúbek, Trenčan, Berák – Kokavec, Jakubík, Kluka – Briestenský, Kanaet, Kútny – Ibolya, Hús.

HC Bratislava: Kožiak – Obšut, Ficel, Černý, Valjent, Roth, Kuzmín, Guoth – Klučiar, Halama, Šálka – Brodek, Novák, Mlynčár – Bednarič, Kratochvíla, Dvonč – Krajč.

Dopisovateľ: Ivan Janiga, MHK Dubnica nad Váhom
Domáci boli v úvodnej dvadsaťminútovke na ľade dominantnejším mužstvom. Otvoriť skóre mohol po peknej kombinácii v presilovke Rehák, ale minul. Na nedostatok práce sa však brankár hostí sťažovať nemohol pri šanciach Kokavca či Jakúbeka. A keďže Hiadlovsky nemusel riešiť žiadnu vážnejšiu situáciu, išlo sa do kabín za stavu 0:0.

Po na góly chudobnej 1. tretine museli mať prítomní diváci radosť z toho, ako sa vyvíjalo druhé dejstvo Najskôr sa síce presadil hosťujúci Klučiar, ale vzápäti prišli v krátkom slede za sebou tri góly Dubnice. Ako prvý rozvlnil sieť Jakubík. O chvíľu na to sa pred Kožiakom zahrávalo buly po ktorom Kokavec s veľkou dávkou šťastia prepasíroval puk až za chrbát hosťujúceho brankára. Ďalší zásah pridal opäť Jakubík, pričom tentokrát upravoval už na 3:1.

Hneď v úvode 3. tretiny sa zaskvel odmáci brankár, keď perfektne vychytal Dvonča. V 51. minúte sa ocitol pred bránou osamotený Mlynčár a vsietil kontaktný gól. Onedlho zakončoval so sľubnej pozície Klučiar a rázom bolo vyrovnané. Mimoriadne vyrovnaný zápas sa tak dostal až do predĺženia. V ňom víťazstvo na svoju stranu strhla Bratislava gólom Valjenta.