MHK Dubnica nad Váhom – HC Prešov Penguins 1:2pp (1:1, 0:0, 0:0, 0:1)

20.12.2017 07:42

Góly: 3. Berák (Hegyi, E. Švec) - 5. Mikolášek (Prokop), 63. Krajňák. Strely: 36:24. Vylúčenia: 4:4 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valach – Durmis, Znak. Diváci: 632.

Dubnica nad Váhom: Hiadlovský – Rehák, Bobček, Ďurkech, Habšuda, Burzala, E. Švec, Vladimirov – Kluka, O. Ďuriš, Jakúbek – Berák, J. Švec, Špankovič – Kútny, Hegyi, Briestenský – Jakubík, Kanaet.

Prešov:  D. Riečický – Hopkovič, Novický, Palko, Pavúk, Koch, Gábor, Komloš, Vyskoč – Krajňák, Tomčák, Chalupa – Baláž, Bylina, Babynec – P. Kotzman, Prokop, Mikolášek – Novotný, Pulščák, Ondriš.

Dopisovateľ: Ivan Janiga, MHK Dubnica

Domáci vstúpili do zápasu mimoriadne aktívne. Sľubne sa zdali šance Jakúbeka či Kanaeta. V sieti však neskončili. V 3. minúte sa k puku dostal Berák a nechyteteľnou strelou poslal Dubnicu do vedenia. Už o chvíľu na to, sa po ojedinelej šanci presadili aj hostia. Po strele Mikolášeka z kruhov bolo vyrovnané. Po jeho zásahu sa hra vyrovnala, avšak brankári ostávali pozorní.

Pár minút po začiatku druhého dejstva nevyužil nádejnú pozíciu Jakúbek. Na opačnej strane zakončoval Chalupa, ale Hiadlovsky skvele zakročil. Ešte väčší zákrok však predviedol Riečický pri Hegyiho tutovke, a tak sme v tejto tretine gól nevideli.

Poslednú dvadsaťminútovku odštartovala séria bravúrnych zákrokov domáceho strážcu svätyne. V 46. minúte unikol Dubničan Kanaet, jeho pokus však hosťujúci brankár vykryl. S blížiacim sa záverom zápasu Dubnica vystupňovala svoj tlak, ale po 60 minútach svietilo na tabuli stále 1:1.
Zápas napokon priklonil na svoju stranu Prešov. V 63. minúte sa presadil Krajňák.