MHK Dubnica nad Váhom – HK Dukla Ingema Michalovce 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

21.11.2017 08:28

Góly: 18. Kokavec (Kluka, Hegyi), 35. Bobček (Jakúbek) – 11. Kabáč (Cvengroš, Linet), 14. Dolgoš (Mašlonka), 53. Kabáč (Poliaček, Linet), 59. Halás (Rusina, Kolba). Strely: 34:25. Vylúčenia: 5:5. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Píšťanský – Drblík, Hanko. Diváci: 613.

Dubnica nad Váhom: Kutej – Bobček, Rehák, Habšuda, Madový, Themár, Burzala, Ďurkech – Jakúbek, Ďuriš, Berák – Kluka, Hegyi, Kokavec – D. Trenčan, Kanaet, Kútny – Briestenský, Jakubík, Nemček.

Michalovce: Trenčan – Valečko, Hančák, Kolba, Dolgoš, Cvengroš, Rusina – Solomončak, Cútt, Hamráček – Halás, Piatak, Mašlonka – Poliaček, Linet, Kabáč – Balko, Toma.

Súhrn zaslal klub MHK Dubnica nad Váhom
V šlágri kola sa snažili dubnickí hokejisti zastaviť sériu výhier Michaloviec, no začiatok zápasu im vôbec nevyšiel. I keď v prvých minútach mali domáci prevahu, nevyhli sa zbytočným vylúčeniam. Pri prvom oslabení to ešte vyzeralo, že sa domáci ubránia, no predsa len pokračujúci tlak využili hostia na strelenie úvodného gólu. V ďalšej početnej výhode boli východniari úspešný už počas jej priebehu, navyše nebyť výborných zákrokov Kuteja, mohlo byť už po zápase. Lenže ako sa hovorí, nedáš dostaneš a tak po prvej tretine na tabuli svietilo skóre 1:2. Druhá tretina už mala opačný priebeh, domáci pôsobili omnoho lepším dojmom, no z mnohých šancí vsietili len jeden gól. A to sa im nakoniec stalo osudným. Tretia tretina bola podľa očakávania boj, nikto nechcel spraviť zbytočnú chybu, ktorá by svoj tím stála celý zápas, no nakoniec ju predsa len spravila Dubnica a to necelých osem minút pred koncom riadnej časti hry. A i keď ešte malá pomerne dosť času na vyrovnanie, zbytočným faulom sa pripravila o šancu zdramatizovať zápas a naopak, bodku za zápasom dali opäť hostia, a tak si Michalovce odvážajú z horúceho dubnického ľadu všetky tri body.