MHK Dubnica nad Váhom – HK Gladiators Trnava 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

13.11.2017 18:03

Góly: 26. Jakúbek (Nemček, Hegyi), 34. Jakúbek (Ďuriš), 40. Kútny (Trenčan, Kanaet), 42. Kluka (Themár), 55. Briestenský (Bobček) – 12. Hrbáčik (Čunderlík, Kamenický), 49. Kamenický (Mišura). Strely: 36:31. Vylúčenia: 6:5 na 2 min., navyše Bobček a Poldruhák 10 min. OT za nešportové správanie sa, Ftáčnik 5 + DKZ za vrazenie na mantinel. Presilovky: 3:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Valach – Šefčík, Drblík. Diváci: 624.

Dubnica nad Váhom: Kutej – Habšuda, Rehák, Ďurkech, Bobček, Burzala, Trška, Themár, Madový – Hegyi, Kanaet, Jakúbek, Kokavec, Kluka, Berák, Kútny, Briestenský, Nemček, Trenčan, Ďuriš, Jakubík

Trnava: Juríček – Burzík, Mihalko, Košecký,Poláček, Hutár, Poldruhák, Kuna – Szalay, Schmidt, Mrava – Hrbáčik, Mišura, Kamenický – Ftáčnik, Čunderlík, Ševčík – Brzák, Klema, Mikeš – Burian

Dopisovateľ: Ivan Janiga, MHK Dubnica nad Váhom
Trnava sa dostala do veľmi sľubnej šance hneď na začiatku, Kamenický však minul. V 12. minúte už ale dvíhali ruky nad hlavu. Čunderlík od modrej vystrelil a Hrbáčik pred bránou poslal puk do brány.

Do druhého dejstva vstúpili domáci s jednogólový mankom a bolo na nich vidieť snahu niečo s tým spraviť. Cez kvalitnú defenzívu Trnavy sa do šancí dostávali len ťažko. Po kombinácii Hegyiho, Jakúbeka a Nemčeka sa im vyrovnať napokon predsa len podarilo. V 34. minúte posielal puk Jakúbek na brankára Juríčka a ten sa nešťastne odrazil od korčule obrancu do jeho siete. Dubnica viedla 2:1. A mohlo to byť aj viacgólovým rozdielom, ale Ďuriš v stopercentnej šanci zlyhal. Následne nešetrným zákrokom Ftáčnik zranil Burzalu a dlhšiu dobu sa nehralo. Dubnica však dostala možnosť gólovo sa odpútať od svojho súpera, keďže najbližších 5 minút mali hrať v početnej výhode. A Kútny túto príležitosť krátko na to aj využil.

Ubehli iba necelé dve minúty, keď Kluka vymiešal brankára hostí a stav bol už 4:1. V 49. minúte unikla dvojica Trnavčanov a Kamenický znižoval na 4:2. Keď však Jakubík poslal geniálnu prihrávku na Briestenského bolo to opäť o tri góly a prakticky rozhodnuté. Viac gólov sme už v zápase nevideli. Dubnica pohodlne zvíťazila 5:2.